Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

γουμένισσα-ΘΥΕΛΛΑ 3-1

ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΚΙΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΘΜΟ Η ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ  πάϊκο γουμενισσας!
H ΘΥΕΛΛΑ μπήκε πολύ μουδιασμένα και στο 3' λεπτό μετά απο κόρνερ των γηπεδούχων,  ο επιθετικός της γουμένισσας έπιασε μόνος την κεφαλιά απο κοντά και άνοιξε το σκορ. Στο 5' και με ένα απίστευτο σουτ σχεδόν απο το κέντρο του γηπέδου έκανε το 2-0 κάνοντας έτσι το ιδανικότερο ξεκίνημα για το τοπικό πάϊκο. Στο 18' η ΘΥΕΛΛΑ κέρδισε φάουλ πλάγια έξω απο την περιοχή και στην εκτέλεση του ο ΜΗΝΤΣΙΟΣ Θ. έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στην γωνία του τέρματος μειώνοντας σε 2-1. Στο 23' ο ΜΠΕΛΤΣΟΣ Φ. έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια χάθηκαν άλλες 2 ευκαιρίες αρχικά με τον Β. ΠΑΣΒΑΝΤΗ στο 27' που απο πολύ κοντά δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ και με τον Φ.ΜΠΕΛΤΣΟ μετά απο λίγο. Στο 37΄ η ΘΥΕΛΛΑ έμεινε με 10 παίχτες χάνοντας τον Μ.ΣΤΑΜΟ με απευθείας κόκκινη κάρτα και μετά απο λίγο έμεινε και το πάϊκο με 10. Στο δεύτρερο ημίχρονο το πάϊκο είχε την υπεροχή των κινήσεων μέχρι που πέτυχε το 3-1 στο 77' μετά απο αδράνεια της άμυνας της ΘΥΕΛΛΑΣ κλειδώνοντας ετσι το ματς υπέρ των γηπεδούχων.