Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011

3-3 ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ

Σε ένα ματς που είχε 5 κόκκινες, 6 γκολ αρκετές φάσεις και πολύ καλό ποδόσφαιρο απο την ΘΥΕΛΛΑ στο δεύτερο ημίχρονο και με 9 παίχτες έφεραν τις δύο ομάδες να αποχορούν με ανάμεικτα συναισθήματα. Η ΘΥΕΛΛΑ μπήκε δυνατά απο την αρχή του παιχνιδιού και έτσι κατάφερε να προηγηθεί με τον αρχηγό της ΡΟΥΣΣΟ Δ. στο 10' αλλά δεν κράτησαν πολύ τα πανηγύρια καθώς με την σέντρα ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι σε 1-1. Στο 19' λεπτο το πάϊκο έκανε το 1-2 και στο 26' το 1-3 με αποτέλεσμα να πέσει η ψυχολογία των γηπεδούχων.  Στο 32' σε ένα μαρκάρισμα των παιχτών της ΘΥΕΛΛΑΣ έγινε μια μικρό συμπλοκή με αποτέλεσμα να αντικρίσουν την κόκκινη κάρτα ένας παίχτης του πάϊκου και απο την ΘΥΕΛΛΑ ο ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ Π. και ο ΣΤΑΜΟΣ Μ. Στην συνέχεια δεν είχαμε τίποτα μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΘΥΕΛΛΑ μπήκε και πάλι δυνατά αν και με 9 παίχτες και κατάφερε να σκοράρει με τον ΜΠΕΛΤΣΟ Φ. στο 46' και με πολύ καλο ποδόσφαιρο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 στο 72' με τον ΓΑΡΔΑΝΗ Π. Αν και πίεσε μέχρι και το τέλος δεν κατάφερε τελικά να πάρει την νίκη χάνοντας και τον έμπειρο αμυντικό ΓΑΡΔΑΝΗ Κ. στο 90' με δεύτερη κίτρινη. Να πούμε εδώ ότι και το πάϊκο τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίχτες.